Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Święto medycyny w centrum stolicy

Ewa Zwierzchowska/Życie Warszawy | 2009-05-07

Porady specjalistów, prezentacje nowych metod leczenia, koncerty i zabawy dla dzieci – w niedzielę plenerowa impreza z okazji jubileuszu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - podaje Życie Warszawy.
 

Wzdłuż ul. Nowy Świat stanie 30 namiotów, w których zaprezentują się poszczególne kliniki i zakłady WUM.

Warszawiacy będą mogli m.in. zmierzyć ciśnienie, skorzystać z porad specjalistów, skontrolować grubość tkanki tłuszczowej. Zaprezentują się szpitale uniwersyteckie, a także studenckie koła naukowe (m.in. seksuologiczne). Na scenie na rondzie de Gaulle’a nie zabraknie zabaw dla dzieci, konkursów i quizów. Piknik zakończy się koncertem zespołu Leszcze. Plenerowa impreza potrwa od godz. 10 do 17.

Historia WUM sięga 1809 r. Z inicjatywy Stanisława Staszica rozpoczął wtedy działalność Wydział Akademicko-Lekarski. Dziś funkcjonuje jako Warszawski Uniwersytet Medyczny. Przez 200 lat w murach uczelni wykształciło się ponad 25 tys. lekarzy, 7 tys. dentystów i 8 tys. farmaceutów oraz tysiące pielęgniarek i położnych.

Uniwersytet Medyczny prowadzi także badania naukowe oraz zapewnia opiekę zdrowotną mieszkańcom Warszawy w klinikach należących do uczelni. W najbliższym czasie władze WUM zamierzają m.in. wybudować nowy szpital pediatryczny na Ochocie. W planach jest też stworzenie Centrum Onkologicznego z ośrodkiem radioterapii, a także nowoczesnego ośrodka sportowo-rekreacyjnego z 50-metrowym basenem olimpijskim.

 

Życie Warszawy 07.05.09

Brak tagów