Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

NFZ będzie szkolił rejestratorki. Dla pacjentów

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz | 2009-05-05

Na początek będą się edukować w poradniach specjalistycznych i przychodniach rejonowych - podaje Gazeta Wyborcza Bydgoszcz.

Fundusz wyda dla nich poradnik, zorganizuje też spotkania edukacyjne. Wszystko po to, by ułatwić życie pacjentom. - Zależy nam, żeby zniknęły wreszcie kolejki do rejestracji. Często jest tak, że w przychodni wyznacza się jeden dzień w miesiącu na zapisy. W efekcie pacjenci już w nocy ustawiają się w kolejkę, żeby dostać się do specjalisty - mówi Barbara Nawrocka, rzeczniczka NFZ w Bydgoszczy. Tymczasem pacjent ma prawo rejestrować się do lekarza telefonicznie, osobiście, a nawet może to zrobić za niego ktoś inny. W ostatnim czasie gigantyczne kolejki do rejestracji ustawiły się przed Bydgoskim Centrum Diabetologii i Endokrynologii. Zawiodła organizacja pracy, a odbiło się to na pacjentach. - Chcemy to zmienić - mówi rzeczniczka NFZ.

W rejestracji chory powinien dostać pełną informację np. o transporcie medycznym czy o rodzaju badań, jakie może wykonać w danej przychodni. Tymczasem bywa, że przychodnie po takie informacje odsyłają chorych do NFZ.

Poradnik przygotowany przez fundusz trafi do poradni w całym kraju. Oddziały NFZ w poszczególnych województwach będą też przygotowywać spotkania edukacyjne. - Na takim szkoleniu powinny być nie tylko osoby zatrudnione w rejestracji, ale też dyrektorzy przychodni. To przecież oni muszą poprzeć tę inicjatywę i egzekwować od swoich pracowników, aby się trzymały ustalonych zasad - mówi Nawrocka.

 

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz 05.05.09

Brak tagów