Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dlaczego szpital w Kołobrzegu dostaje tak dużo

Gazeta Wyborcza Szczecin | 2009-05-04

Ze wszystkich szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu najwięcej pieniędzy z budżetu województwa dostała placówka w Kołobrzegu, związana z wicemarszałkiem Markiem Hokiem - alarmuje Pis na łamach Gazety Wyborczej. Czy słusznie?

Przed ubiegłotygodniową sesją absolutoryjną, zarząd województwa (PO-PSL) przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za 2008 r. Radnych PiS zastanowiła pozycja: dotacje na modernizacje i remonty szpitali oraz zakup wysokospecjalistycznej aparatury. W ubiegłym roku z budżetu województwa poszło na ten cel 23 mln zł, z czego prawie jedną trzecią (7 mln zł) dostał Regionalny Szpital w Kołobrzegu.

- A przecież z Kołobrzegiem i tą placówką związany jest wicemarszałek Marek Hok (PO) - podkreśla radny PiS Paweł Mucha.

Pieniądze między poszczególne szpitale dzieli zarząd województwa. Odpowiedzialny za służbę zdrowia wicemarszałek Hok, zanim wszedł do zarządu województwa, był zastępcą dyrektora ds. lecznictwa kołobrzeskiego szpitala, teraz jego funkcja jest zawieszona.

- Szpital w Kołobrzegu tak naprawdę dostał mniej pieniędzy niż szpital wojewódzki w Szczecinie - twierdzi Marek Hok. - Po prostu na rok 2008 zostały przesunięte 4 mln zł, które szpital powinien dostać w roku 2007. Tę kwestię radni mieli wyjaśnianą przez pracowników urzędu.

Chodzi o sprzedaż dwa lata temu należących do kołobrzeskiej placówki nieruchomości położonych na Wyspie Solnej. Pieniądze ze sprzedaży majątku trafiły do właściciela, zasiliły budżet województwa. Samorząd Kołobrzegu postulował, by przeznaczyć je na rozwój szpitala. Część kwoty została przelana na konto placówki jeszcze w 2007 r., a część w 2008 r.


Gazeta Wyborcza Szczecin 04.05.09

Brak tagów