Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dwa systemy podliczą koszty i rozliczą działalność dużego szpitala w Wieruszowie

Stefan Kwiecień/Gazeta Prawna | 2009-04-30

Władze powiatu Wieruszów powołały Powiatowe Centrum Medyczne i od razu postawiły na informatykę – wdrożyły system do zarządzania szpitalem - informuje Gazeta Prawna.

 

Powiatowe Centrum Medyczne to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z udziałem powiatu, w ramach której funkcjonuje szpital w Wieruszowie (jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, choć świadczy usługi w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia).

Wieruszowski szpital to duża placówka. Liczy pięć oddziałów – chorób wewnętrznych, pediatryczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, dla przewlekle chorych. Działa izba przyjęć, 11 poradni (chirurgiczna, ortopedyczna, ginekologiczno-położnicza, diabetologiczna, neurologiczna, dermatologiczna, gruźlicy i chorób płuc, gruźlicy i chorób płuc dla dzieci, zdrowia psychicznego, psychologiczna, rehabilitacyjna), a także pracownie USG, EKG, endoskopii, diagnostyki obrazowej, diagnostyki laboratoryjnej, fizykoterapii, kinezyterapii, fizjoterapii. Tak duży podmiot to wysokie koszty i problem ze skutecznym ich zarządzaniem. Dlatego jedną z pierwszych decyzji, jakie podjęła dyrekcja nowego podmiotu, była wymiana oprogramowania wykorzystywanego w jednostce na takie, które będzie wspierało zarządzanie.

Gazeta Prawna

Brak tagów